Clear Filters
Biała spódnica lniana Biała spódnica lniana
309.00
Granatowa spódnica lniana midi FELICITÀ Granatowa spódnica lniana midi FELICITÀ
-9%
420.00
Spódnica lniana midi FELICITÀ w kolorze piaskowym Spódnica lniana midi FELICITÀ w kolorze piaskowym
-7%
430.00
Spódnica lniana pistacjowa Spódnica lniana pistacjowa
309.00
Spódnica lniana w peonie Spódnica lniana w peonie
339.00
Item added to cart View Cart Checkout

Spódnice lniane

Spódnica lniana to najlepsza spódnica na lato – lekka i przewiewna, idealna do noszenia w upalne dni. Dlaczego warto latem postawić na lnianą spódnicę?

Lniana spódnica “oddycha”

Len ma tę wspaniałą właściwość, że daje uczucie chłodu nawet podczas największych upałów. Dzięki temu w spódnicy lnianej można czuć komfort termiczny, skóra się nie poci, nie grzeje i nie odparza. Splot włókien lnu nie jest zbyt ciasny, co zapewnia cyrkulacje powietrza. Len nie przepuszcza szkodliwego promieniowania UV (ze względu na wysoką zawartość lignin, które są absorbentem UV), co dodatkowo kwalifikuję spódnicę lnianą jako must have letniej szafy.

Lniana spódnica nie przeciera się i nie rozciąga

Len jest jedną z najbardziej trwałych tkanin. Dzięki temu ubrania lniane są tym elementem garderoby, który może służyć nam przez lata. Ponieważ len nie jest elastyczny, a jego włókna nie wykazują skłonności do rozciągania – warto wybierać lniane spódnice rozkloszowane, o luźniejszych krojach, oversize.

Lniana spódnica midi, do kolan czy mini?

To już kwestia preferencji. Spódnica lniana midi jest najbardziej popularną długością, pasuje do większości sylwetek – zwłaszcza jeśli będzie posiadała wysoki stan w talii. Sprawdzi się zarówno podczas bardziej formalnych okazji, jak i na co dzień.

Spódnica lniana do kolan i min

Spódnica lniana do kolan czy spódnica lniana mini to już trochę mniej oficjalna, nieco bardziej frywolna i wakacyjna wersja spódnicy. Spódnica lniana mini będzie idealna na plażę czy wakacyjny wyjazd.